HSK je međunarodni standardizovani test kineskog jezika za govornike čiji maternji jezik nije kineski jezik koji rangira sposobnost govornika da koriste kineski jezik u svakodnevnom, akademskom i poslovnom okruženju. HSK se sastoji iz 6 nivoa, od HSK nivoa 1 do HSK nivoa 6.

Svi koji uče kineski jezik su dobrodošli da polažu HSK test u Kineskom centru Megatrend Univerziteta, u organizaciji Konfucijevog instituta Univerziteta u Novom Sadu, koji se održava 22. aprila 2018. Poslednji datum za elektronsku prijavu je 22. mart 2018.

Na sajtu www.chinesetest.cn možete lično izvršiti prijavu.

Cene testa po nivoima su:

HSK 1 – 10 EUR

HSK 2 – 15 EUR

HSK 3 – 20 EUR

HSK 4 – 25 EUR

Za svaki nivo, potrebno je uplatiti 80% cene Institutu Konfucije, prema dole navedenim informacijama, a preostalih 20% doneti lično u Kineski centar profesorki Katarina Zakić u sledećem terminu: 22. april 2018. (nedelja).

Iznosi se uplaćuju na žiro račun, i to u dinarskoj protivvrednosti:

Žiro račun: 840-1712666-26

Br. modela: 97

Poziv na broj: 558004713

Svrha uplate: HSK ispit

Primalac: Filozofski fakultet u Novom Sadu – Konfucijev institutut

Priznanicu možete doneti u Kineski centar (Bulevar umetnosti 29) lektorki Chen u terminu njenih časova. Ukoliko niste u mogućnosti da dođete u navedenom terminu ili ukoliko Vam je potrebna pomoć oko elektronske prijave, možete kontaktirati lektorku Chen na email: 6219194@qq.com

Podsećamo Vas da je krajnji rok za prijavu i uplatu 22.03.2018.