Konfucijev institut iz Novog Sada u saradnji sa Kineskim centrom Univerziteta Džon Nezbit je ove godine poslao šestoro naših polaznika na letnji kamp u grad Handžou gde će dve nedelje imati intezivne kurseve kineskog jezika, ali se upoznati i sa kineskom istorijom, tradicijom i kulturom.

Ovo je već druga godina za redom da naši studenti u saradnji sa KI iz Novog Sada idu u NR Kinu, i nadamo se da će i naredni godine naši studenti iskazati ovoliku zainteresovanost kao ove godine da učestvuju u ovom tradicionalnom letnjem kampu. Uslov da se ide na ovakvo usavrašavanje je da su studenti polaznici kurseva kineskog jezika pri Kineskom centru Univerziteta Džon Nezbit.

Put Kine su inače otišle Ana Braunović, Ivana Živulović, Aleksandra Radišić, Olivera Krnjajić, Milena Mimica i Milena Banović. Kineski centar im želi ugodan boravak u Kini i nadamo se da će vredno raditi na usavršavanju svog znanja kineskog jezika.