U ponedeljak 29.05.2017. godine na Fakultetu za umetnost i dizajn održana je radionica kineske kaligrafije. Ovu radionicu je organizovao Kineski centar Univerziteta “Džon Nezbit” u saradnji sa Konfucijevim institutom iz Novog Sada.

Profesore i studente ovog fakulteta pozdravili su Katarina Zakić, direktor Kineskog centra, Dragan Ćalović, prodekan za nastavu FUD, profesor Džao (Zhao) nekadašnji direktor Konfucijevog instituta i prof. Čen (Chen) novi direktor instituta.

Studentima su radionicu držali priznati kineski kaligrafi Sija Veige (Xia Weige), Vang Jun (Wang Yun) i Vu Đijenming (Wu Jianming) koji su sudeći po poseti i zainteresovanosti studenata FUD, uspeli da ih animiraju i pokažu lepote ove kineske umetnosti.

Po završetku njihovog rada, profesor Ćalović je u ime FUD uručio sertifikate kineskim kaligrafima, zahvalio im se na poseti i naglasio da se nada da će kaligrafi ponovo posetiti ovaj fakultet i preneti svoja znanja našim studentima.