U petak 06.09.2013. godine, novi ataše za obrazovanje ambasade NR Kine u Beogradu, prof. dr Sun Xinquan je posetio Megatrend univerzitet. Delegaciju Megatrenda, koja je ugostila visokog predstavnika ambasade, činile su prorektor za internacionalizaciju Ana Jovancai, direktor Kineskog centra Katarina Zakić i profesor kineskog jezika Nataša Kostić. Pored obilaska obe zgrade našeg univerziteta, ataše je posetio i Kineski centar.

Na sastanku je, pre svega, profesor Sun upoznat sa istorijom Megatrend univerziteta i početkom rada Kineskog centra. Sastanak je protekao u radnoj atmosferi, tokom koga je konstatovano da je postojeća saradnja našeg univerziteta sa Kineskom ambasadom u Beogradu odlična, ali i da postoje dalje mogućnosti za njeno unapređenje. U tom smislu, razgovarano je o budućoj razmeni studenata iz Kine i Srbije, novim predavanjima kineskih profesora na Megatrend univerzitetu, kao i o potrebi uspostavljanja novih kurseva pri Kineskom centru, kako bi se studenti i građanstvo dodatno informisali o kulturi i tradiciji Kine.