Dana 8.11.2013. godine Kineski centar Megatrend univerziteta je od Ambasade NR Kine u Beogradu i Han Bana – sedišta svih svetskih Konfučijevih instituta u Pekingu na poklon dobio 6107 knjiga na kineskom jeziku ukupne vrednosti 243361.00 juana, što iznosi oko 30500.00 evra. Najsrdačnije se zahvaljujemo Ambasadi NR Kine u Beogradu, a posebno prof. Chen Yudong-u (陈玉东), prethodnom atašeu odeljenja za obrazovanje kineske ambasade koji je za potrebe Kineskog centra Megatrend univerziteta izabrao i naručio ove knjige, kao i novom atašeu odeljenja za obrazovanje kineske ambasade prof. Sun Xinquan-u (孙新泉), koji je primio i prosledio knjige Kineskom centru.

Knjige su većim delom udžbenici za učenje kineskog jezika, među kojima smo jako zadovoljni izdanjima za učenje biznis kineskog jezika, za koji je zainteresovan veliki broj studenata sa Megatrend univerziteta. Osim toga, jedan deo knjiga čine izdanja na kineskom i/ili engleskom jeziku iz oblasti kineske kulture, ekonomije, politike, diplomatije, kulinarstva,  građevinarstva, nauke, filozofije, književnosti, medicine i istorije. Bibiloteka, koja će biti na raspolaganju kako studentima Megatrend univerziteta, tako i građanima Srbije koji su zainteresovani za kinesku kulturu, je u pripremi.

11 10 9 7 6 4 2 1 IMG_1439 IMG_1434 IMG_1433 IMG_1430